Dobór akumulatora
Dobierz akumulator do swojego pojazdu ! jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z naszą obsługą.

Szukaj

Bądź EKO !
Bądź EKO!

Co zrobić, aby nasz akumulator nie zagrażał środowisku? Wystarczy przestrzegać ekologicznego przewodnika Exide i włączyć zasady ekologicznego działania.

"Ta kampania ma przede wszystkim uczyć. Postawiliśmy na treści klarowne i trafiające do odbiorcy, a jednocześnie przykuwające wzrok i łatwe do zapamiętania. Naszym celem jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego użytkowania akumulatorów w Polsce” – mówi Mariola Michalczyk, marketing manager Exide Technologies.

Zdaniem przedstawicieli Exide taka kampania jest potrzebna szczególnie w obecnych czasach, kiedy idee ekologiczne coraz mocniej zaznaczają się w branży motoryzacyjnej i rośnie rynek samochodów hybrydowych oraz akumulatorów je zasilających. Stosowane przez producentów technologie są bardziej zaawansowane i gwarantują bezpieczeństwo korzystania z nich. Dlatego zagrożenie związane z akumulatorami stwarzają sami użytkownicy, którzy nie zawsze wiedzą, jak odpowiedzialnie posługiwać się akumulatorem.

„Poprzez nasz ekoprzewodnik chcieliśmy to zmienić. Mamy nadzieję, że przynajmniej część użytkowników akumulatorów zyska wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z akumulatora, a dzięki niej uniknie najczęstszych ekologicznych błędów” – podkreśla Michalczyk. „Przypominamy, że wyrzucanie starych akumulatorów to łamanie prawa. Ważne jest także w jaki sposób przewozimy akumulator – wpływa to nie tylko na jego późniejsze działanie, ale może też stanowić realne zagrożenie np. wycieku elektrolitu Oczywiście tylko w przypadku, jeśli nie zastosujemy się do zasad bezpiecznego transportu akumulatora” – dodaje.